Hymn

Wypominki

Codziennie 15 minut przed Mszą świętą.

Spotkanie klasa VII - 21.11 godz. 17.00 (katechizm)

Katecheza przed chrztem 22.11. godz. 17.30.

Kancelaria czynna:

Czwartki 16.30-17.30 (inne dni i godziny w miarę możliwości, po wcześniejszym ustaleniu)

Konto Parafialne

INFORMACJE  NA  TEMAT  UDZIELANIA  SAKRAMENTÓW

SAKRAMENT  CHRZTU  ŚWIĘTEGO
Sakrament Chrztu świętego udzielamy :
w czwartą niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 1200  oraz w święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. W każdą inną niedzielę miesiąca na Mszy św. dodatkowej o godz. 10.30.
Dokumenty potrzebne do chrztu świętego dziecka:
- akt urodzenia dziecka
- dowody osobiste rodziców
- akt ślubu kościelnego (lub ślubu cywilnego)
- jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają w innej Parafii (nie mylić z zameldowaniem), to zezwolenie z Parafii zamieszkania na chrzest w naszej Parafii.
Rodzice chrzestni:
- ukończony 16 rok życia i po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania

- osoby uczące się, zaświadczenie o udziale w katechizacji
- muszą być praktykującymi w Sakramentach Świętych (przystępują regularnie do Spowiedzi św. i Komunii św.)
- powinni być dla dziecka przykładem wiary oraz miłości do Boga i ludzi
- jeżeli nie są z naszej Parafii (nawet jeśli są zameldowani), to „zaświadczenie” ze swojej Parafii zamieszkania, że mogą być Rodzicami Chrzestnymi dziecka.
Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych:
w czwartek przed czwartą niedzielą miesiąca o godz. 1830 w Kancelarii Parafialnej.

SAKRAMENT  BIERZMOWANIA
Informacje o przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania podane są w zakładce: Sakramenty.
- świadectwo Chrztu Świętego
- udział w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii
- udział w lekcjach religii w szkole (jeżeli kandydat jest wieku szkolnym)

Zgodnie z instrukcją ks. Arcybiskupa sakrament należy przyjmować w parafii własnej.

Świadkowie Bierzmowania:
- powinni być po przyjęciu Sakramentu Bierzmowania, powinni przystąpić do Spowiedzi św. i Komunii św. oraz powinni być przykładem życia wiarą na co dzień dla kandydata do Bierzmowania (najlepiej Rodzice Chrzestni)

- osoby mieszkające na terenie innej Parafii, zaświadczenie, że mogą pełnić tę funkcję

Termin Bierzmowania w naszej parafii jest podawany po ustaleniu z Ks. Biskupem. 22.06.2018 godz. 19.00

PIERWSZA  KOMUNIA  ŚWIĘTA
Informacje o przygotowaniu do Pierwszej Komunii Świętej podane są w zakładce: Sakramenty.
Termin: w roku szkolnym 2017/2018 - I Komunii św. 26.05.2018 godz. 11.00.
- świadectwo Chrztu Świętego
- udział w przygotowaniu do Pierwszej Komunii św. w naszej Parafii
- udział w lekcjach religii w szkole

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH
Sakramentu Namaszczenia Chorych udzielamy:
- na wezwanie Chorego z naszej Parafii do domu lub Rodziny - jeżeli Chory nie jest w stanie sam o ten Sakrament poprosić (np. jest nieprzytomny) w każdym czasie, szczególnie gdy jest zagrożenie życia (np. przed operacją w szpitalu)
- w kościele (z okazji Światowego Dnia Chorego, w czasie rekolekcji czy misji św.)

Uwaga:
Jeżeli Sakrament Namaszczenia Chorych i Komunia św. udzielane są w domu, to przygotowujemy stół tak jak na kolędę: Krzyż i zapalone świece ustawione na białym obrusie. Może być również przygotowana woda święcona.

SAKRAMENT  MAŁŻEŃSTWA

Dokumenty potrzebne do Sakramentu Małżeństwa:
Nowożeńcy:
- aktualne świadectwo Chrztu Świętego (ważne 3 miesiące)
- dowody osobiste
- świadectwo Sakramentu Bierzmowania
- świadectwo z katechizacji z ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej (może być ksero)
- zaświadczenie o ukończonym Kursie Przedmałżeńskim
- zaświadczenie z Poradnictwa Rodzinnego
- dokumenty z USC, gdy ślub ma być konkordatowy
- gdy narzeczeni nie mieszkają (nie mylić z zameldowaniem) w naszej parafii (oboje), to zezwolenie na spisanie protokołu przedmałżeńskiego oraz na ślub w naszej parafii, z parafii narzeczonej lub narzeczonego
- ślub należy zgłosić co najmniej na trzy miesiące przed planowanym terminem.

Świadkowie:
- dowody osobiste
- ukończony 18 rok życia
- wskazane by przystąpili do Spowiedzi św. i Komunii św.

Sakramentu Małżeństwa udzielamy:
- w soboty (poza Wielkim Postem) oraz w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

POGRZEB
- akt zgonu z USC
- data i godzina pogrzebu ustalone w Zakładzie Pogrzebowym w porozumieniu z Parafią!
- potwierdzenie o udzielonych Sakramentach Świętych (jeżeli zostały udzielone np. w szpitalu lub w domu)
- jeżeli zmarły jest spoza naszej Parafii, to potrzebne jest zezwolenie na pogrzeb z Parafii zamieszkania (nie zameldowania) zmarłego.

- jeżeli pochówek ma być na cmentarzu parafialnym w Targowie, karta "Część przeznaczona dla administracji cmentarza".

SAKRAMENT  EUCHARYSTII
3 Przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty świecił”
1 Przykazanie Kościelne: „W niedziele i święta nakazane we Mszy św. nabożnie uczestniczyć”
3 Przykazanie Kościelne: „Przynajmniej raz w roku, w czasie wielkanocnym, przyjąć Komunię Św.”
Zachęta Kościoła Świętego: Uczestniczyć jak najczęściej we Mszy św. oraz przystępować jak najczęściej do Komunii św. (np. w czasie każdej Mszy św. w której uczestniczymy, w Pierwsze Piątki i Pierwsze Soboty Miesiąca, w czasie udzielania Sakramentów Świętych, na pogrzebach, itp.)
Warunki godnego przyjęcia Komunii św.:
- stan łaski uświęcającej (nie można mieć na sumieniu żadnego grzechu ciężkiego)
- zachować post eucharystyczny (1 godz. przed przyjęciem Komunii św.)
- obudzić w sobie intencję przyjęcia Jezusa Chrystusa, by Go w ten sposób uwielbić oraz uzyskać od Niego jak najwięcej łask
- zachować szczególne skupienie

pogrzeb + Adela Kucińska wtorek 20.11