lipiec

8.07 Niedziela godz. 11.00 spotkanie w sprawie organizacji V Dożynek Parafialnych

22.07 - Poświęcenie pojazdów po obu mszach świętych.

Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Targowie.

Kościół w Targowie, który znajdował się pod prywatnym patronatem najpierw rodu Tergowitzów, później Wildenhahnów, istniał już w drugiej połowie XIVw. W 1822 r. drewniany kościół rozebrano z powodu złego stanu technicznego. Od tego czasu przynajmniej do końca XIX wieku Mszę św. odprawiano w „pastorówce" (do 1833 r. Targowo obsługiwał pastor z Dźwierzut, później do ok. 1850 r. pastor z Rańska, a w połowie wieku utworzono samodzielny wikariat w Dźwierzutach).

Obecny kościół wzniesiono przez Ewangelików na początku XX wieku (lata: 1884-1934 ). Ta dość skromna, ale interesująca budowla prezentuje nurt architektury charakteryzującej się oszczędną formą i praktycznie brakiem detalu, budowla neoromańska, murowana z ciosów kamiennych polnych z użyciem cegły w obramieniach otworów; jednonawowa z niską apsydą prezbiterium, półkolistą od wewnątrz, a zewnątrz pięcioboczną Portal fasady zamknięty półkoliście, o uskokowych ościeżach, nietynkowany, szczyty schodkowe.

W 1927 roku zbudowano wplno stojącą dzwonnicę. Po 1945 r. kościół nadal służył ludności ewangelickiej. Jednak w związku z masowymi wyjazdami do Niemiec parafia zaczęła podupadać, opuszczony budynek niszczał, zaś wyposażenie uległo zniszczeniu, bądź rozproszeniu (w trakcie lustracji przeprowadzonej w 1978r. przez pracownika Muzeum z Olsztyna stwierdzono zniszczenia organów, ambony, brak szyb w oknach).

Po drugiej wojnie światowej, świątynia została wykupiona przez Kościół Rzymskokatolicki.

Biskup Warmiński dr Jan Obłąk dekretem z dnia 15 sierpnia 1982 roku erygował tę parafię z części terytorium parafii Dźwierzuty.

Kościół został wpisany do rejestru zabytków w 2000 roku. Odpust parafialny jest 24 czerwca